Menu

iOS 8’in 4. Beta versiyonu yayınlandı

iOS 8'in 4. Beta versiyonu yayınlandı

Bug Reporter: Apple’ın geliştiricilerin yanlışları daha huzurlu kendilerine göndermelerine yarayan bu otomobil iOS 8’de meydana gelen hataların raporlanmasını imkanı sunan epeyce gelişmiş bir programdı ve Apple bu sürümde bu arabayı sunmadı. Bu iOS 8’in Final sürüme bir sürü yaklaştığı ile ilgili ipucu vermektedir.

Yeni Ayarlar Menüsü: Ekran ayarlar menüsünde otomatik ekran parlaklığının yanına içerik boyutunun ayarlanması ve koyu rengarenk bildirimlerin ne türlü görüneceği menüsünün ilave ettiğini görüyoruz.

Kontrol Merkezi: Apple’ın iOS 7 ile beraber hayatımıza soktuğu ve ekranın altından çıkan Muayene Merkezi iPhone kullanıcılarının en bir sürü kullandığı araçlardan biri oldu. iOS 8 ile beraber Muayene Merkezi bir sürü daha kullanıcı arkadaşı ve özelleştirilebilir olarak bizlere sunulmaktadır.

Tips app: u uygulama ile bildirim ekranında bir bildirim belirdiğinde çoğalış aşağı tarafta muhtevasıyla alakalı bilgide koltuk alacak. Bildirim ekranını Google’dan meydan Apple’ın bu konuyla alakalı bir sürü daha fazlasını sunması ise epeyce ironik değil mi?

Mesajlar : Apple iOS 8’in iletiler kısmına tarih girilmesi amaçlı yepyeni bir seçenekler ilave etti .

Klavye : Klavyenin aşağı satırında koltuk meydan Emoji simgesinin tekrar tasarlandığını görmekteyiz.

Kaydırma Seçenekleri: iOS 8 ile beraber telefonunuzun ekranına bir takım az yol atayabiliyorsunuz. Bu az yöntemleri Mail programındaki kullanımını ise tamamıyla siz belirliyorsunuz. Ekranı sağa veya sola davranış ettirerek az yöntemlerin ne yapması gerektiğini belirliyorsunuz.

Canlı Yazma: iOS 8 ile beraber çoğalış sesle yazma özelliği iPhone’lara da geliyor. Google’da ki sesli yazma hizmetinin çeşitli dillerde verdiği hizmet düşünüldüğünde Apple’ın bu konuyla alakalı alması gerekli olan uzunca bir sokak var benzeri duruyor. Bu özellik umarız ki Siri’ye benzemez

Kişisel Sıhhat Bilgisi: Bu özellik iPhone’un en mühim özelliklerinden biridir. iPhone’un kilit ekranında koltuk meydan bu verileri siz programa giriyorsunuz. Kan grubunuz, alerjileriniz, kullanmakta olduğunuz ilaçlar ve olduğunuz operasyonlar benzeri bir bir sürü bilgiyi buraya girebliyor ve bir yandan aciliyetli erişilmesi gerekli olan telefonu buraya giriyorsunuz. Allah savunsun başınıza berbat bir vaziyet geldiğinde sıhhat personelleri buradan sizin bütün sıhhat iblgilerinize erişiyor ve en gerçek rehabilitasyonu sizlere uyguluyorlar.

reklam

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir