Menu

iOS 8 Bataryayı çok götürüyor mu?

iOS 8 Bataryayı çok götürüyor mu?

Apple’ın 17 Eylül tarihi ile kullanıma sunduğu yeni işletim sistemi iOS 8 tüm dünyada kullanılmaya başladı. Gelen ilk bilgilere göre iOS 8’e geçişin iOS 7’ye göre daha yavaş olduğu yönünde. Bunun sebebi olarak ise kullanıcıların yeni işletim sisteminin gerçekten stabil çalıştığını görmek istedikleri söyleniyor.

iOS 7 ile iOS 8 Batarya Süreleri

Apple’ın kanayan yarası olan telefonun kullanım süresi ise birçok yeni özellik kazanan iOS 8’in gelmesiyle beraber nasıl olacağı merak konusuydu. iOS 7.1.2 ile iOS 8’in final sürümü ile arasında bir fark bulunmayan iOS 8 GM sürümünün batarya performansı açısından karşılaştırıldığı tabloyu hep beraber inceleyelim.

iOS 8 Bataryayı çok götürüyor mu?

OS 8 ile beraber iPhone ve iPad’lerin batarya performansı açısından daha iyi bir kullanım ömrü sunması beklenirken, tabloya göre beklenilenin verilemediği görülüyor. iPhone 4S, iPad Mini ve iPod Touch’da yeni güncelleme pil gücünü azda olsa arttırırken; iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5 ve iPad Mini 2 işletim sisteminin değişikliği sonrasında pil gücünde azalma görünüyor.

Yani sözün özü şarj konusunda zaten oldukça sıkıntılı olan iPhone’ların bu güncelleme ile düzeleceğini düşünüyorsanız maalesef yanılıyorsunuz.

reklam

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir