Menu

LG G Watch R satışa sunuluyor

LG’nin yuvarlak ekranlı akıllı saati ilk olarak Güney Kore’de raflarda olacak.

LG’nin IFA 2014’te sergilediği yeni akıllı saat çözümü LG G Watch R’nin satış tarihi açıklandı. 14 Ekim’de ilk olarak Güney Kore’de satışa sunulacak yuvarlak ekranlı akıllı saatin diğer ülkelerdeki satış sürecine ilişkin program ise açıklanmadı.

LG G Watch R’de LG G Flex’ter yer alan Plastik OLED ekran kullanılıyor. Üstelik bu ekran tam yuvarlak tasarıma sahip. LG G Wacth R’yi bu sebeple yuvarlak ekranlı ilk akılı saat olarak gösterebiliriz. Moto 360 her ne kadar yuvarlak bir kasaya sahip olsa da, saatin alt kısmında yer alan devre kartı ve ışık sensörünü bünyesinde barındıran siyah bölge, saatin tam olarak yuvarlak ekrana sahip olmasını engelliyor. 

Avrupa fiyatı 300€ olarak açıklanan LG G Wathc R’de 1.2GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 400 işlemci, 512MB RAM, 4GB dahili depolama, 1.3-inç büyüklüğünde 320 x 320p çözünürlüklü P-OLED ekran, 410mAh kapasiteli pil, 22 mm standart kordon desteği, Android Wear işletim sistemi (Android 4.3 ve üzeri sürümler tarafından destekleniyor) ,toza ve suya dayanıklılık (IP67 sertifikası), “Gyro, ivmeölçer, pusula, barometre ve kalp hızı ölçüm” sensörleri yer alıyor.

Alt bölümden ve sonraki sayfalardan LG G Watch R’nin fotoğraflarına göz atabilirsiniz.

1412681318_1.jpg

reklam

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir