Menu

Samsung kablosuz bağlantı hızı arttı

Samsung, kablosuz bağlantı hızını beşe katlamanın yolunu buldu: 802.11ad…

Samsung, mobil, wi fi, hız, devrim

Mobil cihazların kablosuz bağlantı hızları, teoride ve pratikte büyük farklılıklar gösteriyor. Teorik olarak çok yüksek hıza çıkabilseler de bağlantı hızları pek çok faktöre bağlı olarak değişebiliyor.

Samsung şimdi çok kararlı ve çok yüksek hızlı yeni bir kablosuz bağlantı yöntemi geliştirdiğini ve bu yöntemle saniyede 575 MB verinin kablosuz olarak iletilebildiğini açıkladı. Bu da 4.6 Gbps hıza denk düşüyor. Mevcut yöntemlerle teorik olarak en yüksek hız 866 mbps veya saniyede 108 MB olabiliyor.

Bu yeni teknoloji sayesinde, cep telefonunda veya tablette yüklü olan 1 GB boyutundaki bir HD film, sadece 3 saniye içinde televizyona kablosuz olarak gönderilebilecek. Bu örnekler elbette sayısız duruma göre çoğaltılabilir. Samsung’un 802.11ad ismini verdiği yeni standart 60 GHz Wi-Fi dalgalarını kullanıyor. Samsung’a göre bu yeni standard, duvar gibi engellerden çok az etkileniyor ve diğer Wi-Fi standartlarına oranla çok az hız kaybı yaşanıyor. Yeni teknolojinin ürünlerde görülmeye başlanmasının ise 2015’i bulması bekleniyor.

reklam

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir